NVIDIA намірюється представити «великий Maxwell» цього року

Відеокарти серії GeForce GTX 870 на основі графічного процесора GM204 повинні відноситися до другого покоління архітектури Maxwell, оскільки GeForce GTX 750 і GeForce GTX 750 Ti були носіями архітектури Maxwell першого покоління. Звичайно, доступні відеокарти — це добре, але публіка чекає від NVIDIA нових флагманських графічних рішень, про які на сторінках конференцій будуть більше говорити, ніж реально експлуатувати.

Учасникам форуму 3DCenter.org вдалося наштовхнутися в одній аналітичній записці на згадки про майбутні графічні процесори NVIDIA, які були зроблені офіційними представниками компанії. Фактично, наукова праця вивчає здібності графічних процесорів щодо прискорення обчислень, нам ці документи цікаві тим, що дозволяють порівняти питому швидкодію флагманських графічних процесорів NVIDIA кількох поколінь, починаючи з GK110.

NVIDIA

В останній версії документа услід за GK110 (Kepler) йде якийсь процесор Maxwell — мабуть, мова йде про GM200, який в два рази продуктивніший попередника. Швидше за все, такий приріст досягається завдяки збільшенню кількості виконавчих блоків, оскільки навряд чи NVIDIA встигне перейти на 20-нм техпроцес в цьому році. Цей самий «великий Maxwell» має вийти в кінці 2014 року. До початку 2016 NVIDIA обіцяє випустити флагманське графічне рішення покоління Pascal.

NVIDIA

У попередній редакції документа згадується і графічний процесор GK210 — очевидно, це покращена версія GK110, яка забезпечує приріст ефективності обчислень на скромні 17%. Цей продукт повинен був вийти влітку 2014 року, але так як його видалили з таблиці після оновлення документа — напевно, відповідним планам вже не судилося збутися.

До речі, сайт Fudzilla стверджує, що в першій половині вересня NVIDIA запросить представників преси в штаб-квартиру, щоб розповісти їм про нові графічні рішення серії GeForce GTX 800. Представити нові продукти NVIDIA може до кінця жовтня, щоб укластися у фінансовий квартал і справити позитивне враження на інвесторів. Колеги не соромляться припускати, що випущені в цьому році графічні рішення NVIDIA покоління Maxwell перейдуть на 20-нм технологію виробництва — принаймні, мобільні версії. Наскільки це припущення близьке до істини, ми дізнаємося тільки восени.

Tags: , , , , ,