Matrox перейде на використання графічних процесорів AMD

Формально, ще недавно на ринку відеокарт були присутні чотири компанії: AMD, NVIDIA, Matrox і VIA / S3. Однак, дві останні мало хто сприймав всерйоз.

Cape Verde

Несподівано компанія Matrox нагадала про себе прес-релізом, в якому повідомила про наміри перейти на використання графічних процесорів AMD при підготовці до виробництва своїх відеокарт наступного покоління. Правда, судячи з опису «донорського продукту» (28-нм представник покоління GCN з 1,5 млрд. транзисторів, 128-розрядною шиною пам’яті і підтримкою DirectX 11.2), мова йде про графічний виріб Cape Verde.

Є можливість вивести зображення на декілька дисплеїв. До речі, новинки будуть доповнені асортиментом власних розробок Matrox, так що про повний перехід на рішення AMD поки говорити рано. Втім, це, напевно, лише питання часу.

Зауважимо, що і NVIDIA теоретично допускає використання своїх графічних рішень в чужих продуктах — ліцензувавши відповідну архітектуру, розробники процесорів для мобільних пристроїв, наприклад, можуть створити власний продукт з графічною підсистемою NVIDIA.

Tags: , , , ,