IBM TrueNorth: процесор, що імітує мозок

IBM не збирається відмовлятися від перспективних досліджень в області апаратного забезпечення. Про чергове досягнення IBM на терені досліджень і розробок — нейросинаптичний процесор TrueNorth — розповів сайт CNET.

TrueNorth

TrueNorth складається з 5.4 мільярдів транзисторів, які утворюють 1 мільйон програмованих нейронів і 256 000 000 програмованих синапсів. Мозок людини значно перевершує TrueNorth по цих параметрах (100 мільярдів нейронів і до 150 мільярдів синапсів), але, тим не менш, процесор IBM здатний виконувати складні обчислення. Що цікаво, процесор покладається не на «грубу силу» — він здатний розуміти двозначність і приймати рішення в реальному часі в контексті виконуваної задачі. При цьому TrueNorth споживає всього 70 мВт потужності.

Процесор TrueNorth знаходиться на стадії прототипу, але до початку його комерційного використання може пройти всього 2-3 роки. TrueNorth є частиною масштабного проекту SyNapse, в рамках якого IBM збирається розгорнути цілу екосистему. Перш за все, буде випущено мову програмування, яка дозволить працювати з нейросинаптичним процесором.

Tags: ,