AMD поповнює асортимент CPU моделями Athlon X4 860K і FX-8300

Нещодавно компанія Advanced Micro Devices представила нові моделі категорії CPU без вбудованої графіки. Одна з цих новинок під назвою FX-8300 відноситься до лінійки Vishera і побудована за нормами 32-нм технології у виконанні під сокет AM3 +, а до її складу входить вісім ядер з номінальною частотою 3,3 ГГц (плюс розгінний потенціал). Крім іншого, тут є по 8 МБ кеш-пам’яті другого і третього рівня.

Advanced Micro Devices

Що стосується TDP, він у FX-8300 дорівнює 95 Вт. В свою чергу, Athlon X4 860K може похвалитися квартетом ядер сімейства Kaveri як у нинішніх APU, а при створенні цього процесора застосовувалася 28-нм технологія, тобто за фактом він сучасніший в порівнянні з моделлю серії AMD FX. Чотири ядра Steamroller функціонують на частоті 3,7 ГГц, а завдяки наявності розблокованого множника цей показник можна помітно збільшити, що, напевно, приверне увагу небагатих оверклокерів і ентузіастів.

Цікаво, що насправді в Athlon X4 860K є вбудована графіка, правда, вона відключена (швидше за все, виробничий брак), а об’єм кеш-пам’яті другого рівня тут становить всього 2 МБ. При цьому даний CPU у виконанні під сокет FM2 + сумісний з материнськими платами на чіпсетах A88X, A85, A75 і A55 і цілком підійде при конструюванні бюджетної системи для всіляких експериментів з розгоном. Про вартість новинок не повідомляється, але можна припустити, що вона не буде високою.

Tags: , , , , , ,