У Intel вже готовий штатний охолоджувач для процесорів Haswell-E

В середині вересня мають вийти процесори Haswell-E, які запропонують підтримку пам’яті типу DDR4 і збільшать кількість доступних обчислювальних ядер до шести і восьми штук. Їм знадобляться нові материнські плати з роз’ємом LGA 2011-3 і слотами для пам’яті типу DDR4. Виробники плат їх демонструють вже з червня, а пам’ять типу DDR4 встигла добратися до магазинів. Загалом, до анонсу процесорів Haswell-E майже все готово.

Не стали винятком і системи охолодження, які будуть додаватися до процесорів. Якщо раніше процесори Haswell з рівнем TDP не більше 130 Вт могли обходитися охолоджувачем моделі Intel RTS2011AC, то тепер йому на зміну приходить TS13, який здатний відводити в атмосферу вже 140 Вт теплової енергії. Опис цього охолоджувача, яким будуть комплектуватися коробкові версії процесорів Haswell-E, вже попередив клієнтів компанії про початок поставок цього продукту з 29-го серпня.

Haswell-E

Відрізнити новинку (на фото справа) можна завдяки «тепловій колоні» — судячи з усього, це порожнистий мідний циліндр, що працює за принципом теплової трубки великого діаметру. Основа мідної вставки теж збільшилася в розмірах, що помітно на наступному кадрі:

Haswell-E

Радіатор трохи збільшився у висоту — з 63 до 75 мм. Це дозволяє, разом із заміною серцевини на «теплову колону» збільшити рівень TDP використовуваних процесорів до 140 Вт.

Haswell-E

До речі, новий охолоджувач можна впізнати і за кольором наклейки на роторі вентилятора — тепер вона синя. Стара модель охолоджувача поступиться місцем TS13 навіть в комплектації процесорів існуючого покоління Ivy Bridge-E, тому у нас є підстави вважати, що всі інші системи охолодження для платформи LGA 2011-3 будуть сумісні з наявними рішеннями для LGA 2011 на рівні кріплень.

Tags: , , , , ,