У майбутньому міні ПК Intel NUC будуть ще менші

Кілька років тому компанія Intel зробила те, що до неї майже десять років безуспішно намагалась зробити тайваньська компанія VIA Technologies, а саме — представила і почала випускати мініатюрні комп’ютери NUC (Next Unit of Computing). Втім, успішні Intel NUC чи ні, судити, напевно, рано. Поки це досить дорогі пристрої до $ 500 за комплект. Як і VIA, компанія Intel не поспішає знижувати ціну на моделі з досить цікавими процесорами від Core i3 і вище, хоча моделі на процесорах Celeron — до $ 200 і нижче. Але лінійка розвивається не тільки апаратно, Intel має намір зробити NUC ще вдвічі компактнішими.

Next Unit of Computing

«Літраж» сучасного корпусу Intel NUC дорівнює 0,46 л. На IDF 2014 компанія представила план, згідно з яким внутрішній об’єм NUC зменшиться майже наполовину — до 0,26 л. У Intel справедливо помітили, що такі дискретні комплектуючі, як оперативна пам’ять і флеш-пам’ять можна розпаяти на материнській платі, що дозволить позбутися величезних роз’ємів і вдвічі зменшити площу плати. Комусь це не сподобається, оскільки збільшити обсяг ОЗУ стане неможливим, але це невелика втрата. В якості роз’єму для розширення передбачувано M.2 (NGFF). Користувач може встановити в слот або модуль для бездротового зв’язку, або одноплатний SSD. Ось це обмеження буде вже серйозніше, ніж неможливість збільшити ОЗУ.

Недавно представлені процесори Intel Broadwell мають TDP на рівні 4,5 Вт. Ці вироби дають можливість організувати пасивне охолодження і перевести NUC на живлення від порту USB. Системи наступного покоління зможуть заряджатись від адаптера з напругою 19 В або 5 В. Проте, звичайний USB не зможе віддати необхідну для живлення нових NUC потужність. Потрібний буде перехід на стандарт USB з передачею підвищеної потужності.

Tags: , , ,