Огляд технології HP PageWide

Швидкість і якість друку є важливими параметрами, але, зазвичай, між ними приходилось вибирати. Інженери компанії HP змогли вирішити цю дилему, створивши нову технологію PageWide. Вона дозволяє друкувати вдвічі швидше, ніж лазерні принтери, без втрати якості.

HP PageWide

Корпоративне оточення впливає і накладає на принтери власні критерії — друк повинен бути дешевим, швидким, а до того ж якісним. PageWide — нова технологія, представлена компанією HP, що до дозволяє друкувати вдвічі швидше і дешевше, а головне — без втрати якості. В домашніх умовах  ці критерії не відіграють важливої ролі, але в корпоративному середовищі — навпаки! Завдяки використанню масива з 42240 сопів, що розташовані по всій ширині сторінки, вдалось досягнути результат, який забезпечує рівномірне подання чорнил по площі. Автоматична перевірка працездатності сопів забезпечує стабільність якості. Технологія дозволяє друкувати до 70 сторінок за хвилину, а вартість друку вдвічі нижче, ніж у кольорових лазерних принтерів. Нижче подано детальний огляд.

Принцип роботи технології HP PageWide

Технологія Scalable Printing Technology (SPT) забезпечує високу якість друку принтерів і багатофункціональних пристроїв (БФП) HP Officejet Pro X. Scalable Printing Technology (SPT) використовує високочіткі і перевірені часом матеріали, принципи проектування і виробничі процеси, використані в комерційних принтерах Hi-End-сегмента. При використанні технології SPT шляхом фотолітографії формуються усі компоненти друкуючої голівки, від тонкоплівкових інтегральних схем до товстоплівкових рідких структур. Окрема камера зі соплом і діафрагмою у друкуючій голівці принтерів серії Officejet Pro X  і Officejet Enterprise X тонша від людської волосини. Використання високотехнологічних матеріалів дозволило значно збільшити надійність і термін використання друкуючої голівки, тому термін дії друкуючої голівки HP Officejet Enterprise X дорівнює терміну дії усього принтеру.

Друкуюча голівка принтера HP складається з кремнієвої підкладки з тонкоплівковими інтегральними схемами і нагріваючими елементами, кремнієвих гнізд, що подають чорнила в масиви камер генератора крапель, чорнильних фільтр-колон, сопів і генераторів крапель. Для забезпечення тривалого використання тонкоплівкові шари на кремнієвій підкладці, гніздо подачі чорнил, камера і сопло виконані з матеріалів, стійких до хімічної взаємодії з чорнилами.

Друкуюча голівка складається з десяти мікросхем HP Thermal Inkjet, які розміщені на жорстких пластмастових підкладках. У склад Thermal Inkjet входить 1056 сопів для чорнил кожного кольору, що у сумі 4224 сопла, помножуючи це число на 10, отримаємо 42240 сопів, що розташовані по всій ширині сторінки!

Інтегрована електроніка в кожному кристалі Thermal Inkjet забезпечує ефективну обробку сигналів і управління живленням — швидкість передавання данних може досягати аж 100 мілібіт за секунду.

У друкуючої голівки HP Thermal Inkjet відсутні рухомі елементи, рухаються лише чорнила. Так створюється електричний розряд, тривалість якого близько мікросекунди, що попадає на мікроскопічний резистор в генераторі крапель — трьохгранній камері з каналом і соплом, куди й подаються чорнила. Далі тонкий шар чорнил випаровується і приймає форму бульбашки, яка «вистрілює» краплю з сопла зі швидкістю приблизно 10 метрів за секунду. Бульбашка відіграє роль мікропоршня, що виштовхує чорнила з дна камери через сопло. Коли бульбашка лопне, потік чорнил перетворюється в краплю, а в камеру поступає порція свіжих чорнил для наступного циклу. Коли крапля чорнил покине друкуючу голівку, вона пролітає приблизно міліметр і залишає точку на папері в указаному місці.

Для забезпечення високої якості в зонах перекриття в друкуючій голівці використовуються сопла двох кристалів, що усуває артефакти друку на межі масивів сопів. А для забезпечення стабільнасті якості в межах технології HP PageWide періодично відбуваються перевірки працездатності усіх десятків тисяч сопів — автоматика виконує пошук несправних сопів і усуває проблеми, що ведуть до зниження якості. Для цього в друкуючій голівці використовуються оптичні датчики, що розміщені на невеликій каретці. Контролер для паперу сканує друкуючі діагностичні тестові шаблони, а чіп підсистеми друку на основі отриманих данних прораховує нові алгоритми використання масива з урахуванням сопів, що вийшли з ладу.

Для БФП HP Officejet Enterprise X був спеціально розроблений датчик друкуючої голівки, що вимірює окремі краплі в польоті. Проблема з дефектними соплами усувається шляхом підміни сопел, при якому завдання з друку точок дефектного сопла покладається на сусідні елементи. Для автоматичной підміни сопів підсистема друку повинна чітко визначати працездатні і дефектні сопла. За допомогою передової технології, що реалізована в друкуючій голівці, виконується це завдання. Характеристики окремих крапель виміряються під час вильоту крапель з друкуючої голівки.

Нова технологія Backscatter Drop Detection (BDD), спеціально розрблена для БФП Officejet Enterprise X компанією HP, — це передове вирішення, яке дозволяє виявляти краплі на різних фокусних відстаннях. Для роботи технології потрібна інноваційна оптика і ряд фотоелементів, а також еффективні засоби обробки аналогових і цифрових сигналів. На відміну від інших оптичних методів, при яких крапля проходить між джерелом світла і фотоелементом, технологія BDD фіксує відображене світло від краплі, що проходить через колімірований пучок світла. Вона дозволяє аналізувати декілька сотень сопел за секунду.

Світловипромінювальний діод випромінює колімірований пучок світла через проекційну лінзу, а чотири лінзи, які формують зображення, фокусують відображене від крапель світло на фотоелементи. Через шахматне розміщення кристалів на друкуючій голівці і великої кількості сопел в кристалі краплі проходять на різній відстані від фотоелементів в зоні вибірки, глибина якої складає близько 10 мм. Панель за друкуючою голівкою усуває небажене відображення світла, що підвищує ефективність знаходження слабкого сигналу. Післе обробки відображеного сигналу аналоговими і цифровими схемами за допомогою спеціального алгоритму оцінюється працездатність кожного сопла.

В межах технології Thermal Inkjet передбачені як пасивна, так і активна підміна сопел.

Пасивна підміна полягає в тому, що сусідні сопла частково компенсують втрату — за рахунок розтікання чорнила з сусідніх сопел непродрукованих сегментів буде практично непомітний в тексті нормального розміру. Даний ефект виходить за рахунок високої щільності розміщення сопел — 1200 точок на дюйм. Після виявлення збою сопла виконується активна підміна сопла, що виконується за таблицями пошуку дефектних сопел, складених на основі даних BDD.

Також для забезпечення стабільності якості передбачено обслуговування друкуючої голівки. У комплект поставки HP Officejet Enterprise X входить касета для обслуговування, що відновлює працездатність сопел.

Відновлення працездатності сопел відбувається за рахунок періодичного викиду декількох крапель чорнила, які згодом вловлюють обертовий ролик під друкованою формою. Варто зауважити, що касета для обслуговування дозволяє «консервувати» сопла, щоб запобігти висиханню чорнила і їх засмічення при тривалому простої техніки.

Вичерпні матеріали: чорнила і папір

Якість струминного друку залежить від сукупності якості паперу, барвників і самого процесу друку. Фарбувальні речовини можуть складатися з барвників, пігментів або відразу обох цих компонентів. Незважаючи на одне і те ж призначення, пігменти мають ряд переваг: велика насиченість кольорів і глибина чорного кольору, стійкість до вицвітання і розмивання. Компанія HP для отримання високої якості друку використовує як фарбувальні речовини — пігменти, які швидше фіксуються в тонкому приповерхневому шарі паперу.

Чорнила складаються з фарбувальних речовин і прозорої рідини (так званої сполучної речовини), яка переносить барвник на папір. Сполучна речовина в пігментному чорнилі HP складається в основному з води, в яку додані інгредієнти, що забезпечують надійну подачу крапель і контроль взаємодії чорнила з папером.

Сучасному струменевому і лазерному друку висувають серйозні вимоги до якості паперу. Компанія HP розробила папір ColorLok, що відповідає всім сучасним вимогам. При струменевому друці технологія ColorLok забезпечує підвищену якість друку на папері без покриття. Відбитки менше просвічують і швидше висихають, що знижує ймовірність потрапляння чорнила з одного аркуша на інший.

Папір ColorLok сприяє швидкому відділенню пігментів від сполучної речовини і швидкої її фіксації на поверхні паперу. При спільному використанні пігментних чорнил HP і паперу ColorLok забезпечуються яскраві кольори, глибокий чорний і чіткі межі тексту і ліній на кольоровому фоні.

Тракт подачі паперу

Для БФП HP Officejet Enterprise X був розроблений новий тракт подачі паперу, який має надійний механізм захоплення аркушів, гарантує низьку ймовірність застрявання паперу і плавний рух у зоні друку, який запобігає розмиванню чорнила.

Конструкція механізму захвату паперу і підпружинного лотка була запозичена у принтерів HP LaserJet і адаптована під HP Officejet Enterprise X. Таким чином, застрявання відбувається в одиничних випадках на кілька тисяч сторінок.

Для забезпечення рівномірної швидкості паперу в зоні друку були розроблені механізми фіксації аркуша, контролюючі його зсув. Також був винайдений механізм подвійного реверсу, притискує папір до друкованої плати, не дозволяючи підніматися передньому і задньому краю листа.

Щоб запобігти розмиванню чорнила, компанія HP використовує в Officejet Enterprise X металеві зубчасті колеса, що доторкаються до паперу тільки гострими кінцями зубців. А проти незначного м’яття паперу інженери HP встановили активний щиток, який зберігає лист від деформації при виході з принтера.

Енергозбереження

HP Officejet Enterprise X відповідають стандарту ENERGY STAR, тобто споживають дуже мало електроенергії під час роботи. Завдяки технології PageWide відпала необхідність у термофіксації, яка необхідна лазерним принтерам. За рахунок цього відбувається значна економія електроенергії. Так, в простому Officejet Enterprise X споживається всього 9 Вт, а в режимі друку — всього лише 67 Вт. В арсеналі принтера є і економний сплячий режим, що характеризується споживанням на рівні 0,95 Вт.

Принтери і БФП HP Officejet Pro / Enterprise X

На даний момент модельний ряд принтерів і БФП серії Officejet Pro Х і Officejet Enterprise X налічує більше десятка різних пристроїв. Відзначимо, що одна з моделей «засвітилася» в Книзі рекордів Гіннеса як найшвидший в світі настільний пристрій.

Ключові особливості принтера:

 •      швидкість друку до 70 сторінок за хвилину;
 •      автоматичний двосторонній друк;
 •      лоток з ємністю 500 аркушів;
 •      технологія ePrint, що дозволяє друкувати звідки завгодно (з планшета і навіть смартфона)
 •      низьке енергоспоживання в режимі роботи і простою;
 •      програма обміну старих принтерів на нові HP Officejet Enterprise X.

Велика частина принтерів і БФП Officejet Pro Х і Officejet Enterprise X оснащуються сенсорними рідкокристалічними кольоровими дисплеями для управління і настройки, надаючи зручний і сучасний користувальницький інтерфейс. Ще однією відмінною особливістю даної серії став мережевий роз’єм RJ-45, який дозволяє швидко інтегрувати принтер або БФП в корпоративну мережу.

Деякі моделі оснащуються модулями бездротового зв’язку 802.11 і / або модемами з роз’ємом RJ-11 для підключення факсу. Варто зауважити, що HP дозволяє збільшувати ємність лотка до 1050 аркушів за допомогою додаткових аксесуарів.

В цілому лінійка принтерів і БФП Officejet охоплює широкий сектор споживачів. Так, наприклад, початкові моделі стартують з рекомендованим щомісячним друком в обсязі 250 сторінок, а топові представники доходять до 6000 сторінок. Таке ж масштабування відбувається і зі швидкістю друку: початкові моделі при кольоровому друці з якістю лазерного принтера беруть планку в 13 сторінок за хвилину, а топові — 42 сторінки за хвилину. Такий широкий розмах технічних характеристик дозволяє вибрати необхідний принтер або МФУ згідно індивідуальним вимогам клієнта.

HP PageWide

Технічні характеристики моделі Officejet Enterprise Color Flow X585z:

 • Швидкість друку: до 42 стор / хв (ISO, лазерна якість, професійний режим), до 70 стор / хв (режим звичайного офісного друку).
 • Вихід першої сторінки (режим готовності): чорно-біла — 8 с, кольорова — 8 с.
 • Навантаження (на місяць, формат A4): до 80 000 сторінок.
 • Рекомендований щомісячний обсяг друку: 2000-6000.
 • Якість кольорового друку (найкращий): оптимізований дозвіл до 2400×1200 т / д (при друці з комп’ютера на фотопапері HP Advanced з дозволом на вході 600×600 т / д)
 • Якість чорно-білого друку: оптимізований дозвіл до 1200×1200 т / д (при друці з комп’ютера на папері HP ColorLok, матовому папері HP Premium Inkjet Presentation, матовому папері HP Inkjet Brochure HP з дозволом на вході 600×600 т / д).
 • Кольоровий сенсорний дисплей (CGD) SVGA діагоналлю 20,3 см.
 • Процесор 796 МГц.
 • Стандартний / максимальний обсяг пам’яті: 1792 Мбайт.
 • Інтерфейси: два високошвидкісних хост-порти USB 2.0, одний високошвидкісний пристрій USB 2.0, один мережевий порт Ethernet (10/100/1000 Мбіт / с), один інтерфейс для підключення зовнішніх пристроїв, один відсік для інтеграції апаратних засобів, два внутрішніх хост-порти USB, один порт факс-модему.
 • Додаткове підключення: сервер бездротового друку HP Jetdirect ew2500 802.11b / g (J8021A); USB-сервер бездротового друку HP JetDirect 2700w (J8026A); додатковий пристрій NFC / Wireless Direct HP JetDirect 2800w (J8029A).
 • Управління папером: вхідний стандартний лоток на 500 аркушів, багатоцільовий лоток на 50 аркушів, пристрій АПД на 100 аркушів.
 • Дозвіл при скануванні, оптичний: до 600 т / д.
 • Швидкість сканування (звичайний режим, формат A4): до 61 стор / хв (чорно-білий друк); до 59 стор / хв (кольоровий друк).
 • Енергоспоживання: 67 Вт (друк), 34 Вт (режим готовності), 9 Вт (сплячий режим), 0,35 Вт (ручне вимикання), 0,35 Вт (автоматичне виключення / ручне включення), 1,7 Вт (автоматичне включення сигналу з локальної мережі, відключення в налаштуваннях).
 • Мінімальний розмір (ШxГxВ): 533x546x574 мм.
 • Маса: 36,3 кг.

 

Tags: , , , ,