Вивчаємо можливі конфігурації процесорів Intel Skylake

Уже отримано досить багато інформації, щоб в загальних рисах скласти уявлення про процесори компанії Intel наступного покоління — 14-нм рішення під кодовим ім’ям Skylake. Пара нових публікацій на сайтах CPU World і WCCFtech дає можливість упорядкувати інформацію і більш детально розглянути заплановані компанією Intel конфігурації процесорів нового покоління.

Intel Skylake

Отже, очікується чотири варіації продуктових ліній Skylake: для систем з надмалим споживанням вийдуть процесори (SoC) з літерами «U» і «Y», для продуктивних мобільних рішень і систем все-в-одному передбачені моделі з літерою «H» і для настільних систем вводиться позначення «S». Перші дві серії будуть містити моделі з вбудованою логікою Platform Controller Hub (PCH). Дві останні серії зажадають дискретну логіку, з якою будуть з’єднуватися за допомогою інтерфейсу DMI 3.0. У порівнянні з актуальним інтерфейсом DMI 2.0 швидкість передачі буде збільшена до 8 гігатрансферів в секунду. Всі процесори Skylake отримають вбудований двоканальний контролер пам’яті. Однак процесори серій U і Y зможуть працювати тільки з однією планкою пам’яті в каналі, а моделі серій H і S з двома.
До складу мобільних процесорів економічних серій увійдуть по два обчислювальних ядра. Також їх об’єднає підтримка пам’яті LPDDR3 з частотою до 1600 МГц, хоча моделі серії U будуть додатково підтримувати пам’ять DDR3L-RS-1600 (це пам’ять зі значно зниженим споживанням в режимі очікування). Процесори серії Y отримають інтегровану графіку класу GT2 і тепловий пакет 4 Вт Моделі серії U матимуть графіком GT2 або GT3 з 64 Мбайт вбудованої пам’яті eDRAM, а значить два варіанти TDP: 15 Вт або 28 Вт

Процесори серії H для продуктивних ноутбуків і моноблоків будуть виключно чотирьохядерними з графікою GT2 або GT4e. В останньому випадку обсяг вбудованої пам’яті eDRAM складе 128 Мбайт, а значення TDP збільшиться з 35 Вт до 45 Вт. Всі процесори серії H будуть орієнтовані на роботу з пам’яттю типу DDR4 з частотою до 2133 МГц.

Настільні процесори Skylake серії S, які можуть вийти швидше за все — протягом другого кварталу 2015 року, матимуть три основні конфігурації: два ядра CPU з графікою GT2, чотири ядра з графікою GT2 і чотири ядра з графікою GT4 (GT4e) і вбудованою пам’яттю eDRAM об’ємом 64 Мбайт. Всі конфігурації будуть мати версії з TDP 35 Вт і 65 Вт. Старша чотирьохядерна модель буде споживати в піку до 95 Вт. Контролер пам’яті моделей серій S універсальний і зможе працювати як з пам’яттю DDR3L/DDR3L-RS-1600, так і з пам’яттю DDR4-2133. З’ємний роз’єм LGA 1151 отримають тільки настільні моделі з індексом S, всі інші процесори будуть випускатися в корпусі BGA для розпаювання на материнській платі.

Tags: , , ,